Nemocných stále přibývá, pomoc nabízí Sasko

  •  

Situace ohledně počtu hospitalizovaných pacientů s covid-19 na vyhrazených lůžkách se vyvíjí nepříznivě. Ústecký kraj se blíží ke svým kapacitním hranicím. V ústecké Masarykově nemocnici museli v pondělí otevřít další covidovou stanici. Podle vedení Krajské zdravotní to ale stále neznamená, že by lékaři museli omezovat akutní intenzivní péči.

Na covidových lůžkách leží stále mladší pacienti, což potvrzuje i hlavní kygienička Krajské zdravotní Dana Vaculíková. „Už to zdaleka není jen skupina sedmdesátníků. Navíc se mladší pacienti nepotýkají s žádným jiným klinickým onemocněním,“ vysvětluje hygienička.

Volných intenzivních lůžek je zhruba deset procent a situace se ze dne na den zhoršuje. „Krizový štáb doporučil krajskému koordinátorovi intenzivní péče, aby oslovil Národní dispečink lůžkové péče s požadavkem na projednání možnosti využít nabídky Svobodného státu Sasko s umístěním některých pacientů do blízkých nemocnic v Německu,“ řekl Schiller. První nabídky od Saska jsou na devět volných lůžek. V Ústeckém kraji bylo zatím očkováno přes 21 tisíc lidí. Několik set z nich už má aplikovanou i druhou dávku vakcíny.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*