Násilník kopal těhotnou manželku, je ve vazbě

  •  

Do vazby poslal soud sedmadvacetiletého muže z Teplicka za to, že týral svoji manželku. Podle policistů případ trval několik let, vyjma doby, kdy muž byl ve vězení. Nyní mu v případě uznání viny hrozí až osm let vězení.

Od urážek a vulgarit postupem času podle výpovědi ženy přešel k fackám a pak i k agresivnějšímu napadání. „Do manželky bouchal pěstmi, nebo ji kopal a to i v době, kdy byla těhotná. Kromě toho ji měl nutit, aby si půjčovala peníze, aby měl na drogy a cigarety, nebo ji zamykat v bytě,“ popsal obvinění vznesené týranou manželkou mluvčí policie Daniel Vítek.

Žena se už v minulosti na policisty obrátila, ale vzhledem k tomu, že se vždy jednalo o přestupek proti občanskému soužití a žena ani přes opakovaná poučení nepodala u příslušného úřadu návrh na projednání přestupku, nebyl muž za své chování nikdy postižen. Až nyní, kdy již napadání vygradovalo a mohlo být kvalifikováno jako trestný čin, byl muž z bytu vykázán a obviněn z týrání osoby ve společném obydlí.

„Z důvodné obavy, aby v napadání nepokračoval a manželku neovlivňoval, zaslal vyšetřovatel státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soudce akceptoval,“ dodal Vítek.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*