Nakažených je nejvíce od začátku pandemie

  •  

V Ústeckém kraji je v současné době nejvyšší počet případů nákazy koronavirem od začátku pandemie. Aktuálně je více než 12 600 lidí nakažených. Za středu 3. března přibylo 1 337 nových případů. Patří to mezi nejvyšší denní nárůst od začátku epidemie. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Nejvíc nakažených je na Děčínsku a to 13 674 osob, Teplicko má nakažených 11 376 a sousední okres Ústí nad Labem 12 359 nakažených osob.

Stoupá i počet lidí v nemocnicích. Standardní lůžka jsou v tuto chvíli zaplněná z více než 70 %, lůžka na jednotkách intenzivních péče pak z více než 80 %. Z nemocnic v kraji transportovali zdravotníci už osmnáct pacientů do jiných nemocnic v republice. Nemocnice se stále snaží vytvářet nová lůžka pro nakažené. Maximálně mohou nemocnice v regionu pečovat zhruba o 900 pacientů s koronavirem.

S péčí o pacienty pomáhají v Ústeckém kraji vojáci. V současné době je to třiapadesát vojáků. „Od 8. března to bude padesát šest,“ upřesňuje mluvčí kraje Martin Volf.

Zdravotníci doufají, že nebude potřeba vyhlásit stav hromadného postižení obyvatelstva v kraji. Ten se vyhlašuje podle mluvčího Volfa, když se nemocnice zaplní na 90%. V případě potřeby je pak kraj připravený využít pomoci s hospitalizací pacientů v sousedním Sasku.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*