VIDEO, FOTO: Na vernisáži padl příslib podpory teplickému klubu

Prvoligový fotbalový klub reprezentuje spolu s lázeňstvím město Teplice. Foto: Miroslav Pakosta
  •  

Pro veřejnost již 1. května a v úterý 12. května se slavnostní vernisáží v jízdárně teplického zámku otevřela výstava 70 let žlutomodré radosti, která má představit fotografiemi, trofejemi, dresy a dalšími předměty historii 115 let teplického fotbalu.

Na úterní vernisáži přivítal hosty z řad představitelů města Teplice, Ústeckého kraje, managementu FK Teplice nebo  bývalých aktivních fotbalistů ing.Pavel Šedlbauer, který je od roku 2005 viceprezidentem evropské skupiny belgicko-japonského sklářského gigantu AGC a zároveň je předsedou představenstva Fotbalového klubu Teplice, který AGC vlastní.

Podtrhl význam rolí dvou mužů, díky kterým je teplický fotbal na současné vysoké úrovni – Štěpána Popoviče a zesnulého Pavla Hrdličky.  A z dávné historie připomněl dobu před druhou světovou válkou, kdy v Teplicích působil německý klub Teplitzer F.K., který hrál v I. československé lize a proslul také svou výpravou na jihoamerický kontinent. V květnu 1945, byl založen český fotbalový klub, předchůdce dnešního FK Teplice.

Prvoligový fotbalový klub reprezentuje spolu s lázeňstvím město Teplice. To ve své řeči potvrdil i náměstek teplického primátora Hynek Hanza, který při úterní vernisáži přislíbil dlouho očekávanou finanční podporu města „kanárkům“ ze Stínadel, respektive zaručil dohodu mezi městem a klubem.

Výstava nazvaná Historie teplického fotbalu je k vidění denně od 12,00 do 19,00 hodin v jízdárně teplického zámku, a to až do 31. května a 13., 19. a 26. května, vždy od 17.00 hodin,  se konají besedy se zajímavými fotbalovými hosty.

Vernisáž, Teplice (1) Vernisáž, Teplice (2) Vernisáž, Teplice (3) Vernisáž, Teplice (4) Vernisáž, Teplice (5) Vernisáž, Teplice (6) Vernisáž, Teplice (7) Vernisáž, Teplice (8) Vernisáž, Teplice (9) Vernisáž, Teplice (10) Vernisáž, Teplice (11) Vernisáž, Teplice (12) Vernisáž, Teplice (13) Vernisáž, Teplice (14) Vernisáž, Teplice (15) Vernisáž, Teplice (16) Vernisáž, Teplice (17)

Redakce


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*