Na Teplicku záchranáři cvičili na pád letadla

  •  

U vodní nádrže Kateřina v obci Modlany na Teplicku ve čtvrtek proběhlo taktické cvičení složek Integrovaného záchranného sytému zaměřené na práce během pádu letadla s větším počtem cestujících.

Podle mluvčího hasičů Lukáše Marvana byla námětem cvičení nehoda dopravního turbovrtulového letadla. „Při letu cestujících směr Drážďany nahlásil pilot explozi a náhlý pokles tlaku v prostoru pro cestující a výpadek jednoho z motorů. Letadlo ztratilo tah. Jednou z možných variant poruchy letadla byl i teroristický čin. Pilot se pokusil letadlo nasměrovat na pole v katastru obce Modlany, poblíž vodní nádrže Kateřina, kde se však stalo neovladatelným a zřítilo se. Po dopadu se rozpadlo na části, z nichž některé začaly hořet. Stroj přepravoval cca 70 cestujících. Někteří zemřeli, jiní měli různé stupně zranění,“ uvedl Marvan

Cílem cvičení bylo prověřit všechny záchranné složky, které by při takové nehodě zasahovaly. Cvičení se zúčastnilo patnáct hasičských jednotek z toho čtyři profesionální a jedenáct dobrovolných. Hasiči dovezli 27 kusů techniky. Nasazeni zde byli lékaři záchranné služby, policisté, strážníci a několik dalších organizací. Policejní potápěči například prohledávali i dno nádrže.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*