Na počest horníků znělo Bílinou „Zdař bůh“

Foto: KÚÚK
  •  

Oslavnou hornického povolání, horníků i všech, kteří pracují pod zemí, ožilo v sobotu Mírové náměstí se svým okolím v Bílině. Den horníků zahájil spolu s předsedou představenstva Severočeských dolů Ivo Pěgřímkem také hejtman Ústeckého kraje a starosta města Oldřich Bubeníček.

„Bílina je hornickým městem a její spolupráce s doly byla, je a bude, čehož je důkazem také dnešní den, “ řekl Oldřich Bubeníček. Podle něho si horníci i obyvatelé města a okolí si poděkování formou oslavy zaslouží.

Slavnosti Dne horníků směřovalo vedení města Bílina stejně jako v minulých letech tematicky a historicky s využitím spolupráce s místními organizace, církví i firmami a zaměstnavateli nejen v hornictví. „Už v minulých letech jsme se přesvědčili, že vzdát hold horníkům touto formou je správná cesta. Lidé se mají setkávat a bavit,“ řekla místostarostka města Bílina Veronika Horová.

Vedle tradičního průvodu byla v letošním roce novinkou dražba panenek, které připravily děti z mateřských a základních škol. Jak řekli organizátoři akce, vydražené peníze poputují zpět do školství na zakoupení výtvarných a pracovních potřeb pro děti.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*