Na pivním jarmarku se představí 25 pivovarů

  •  

Přehlídku pětadvaceti malých a rodinných pivovarů mohou Tepličané vidět 17.května u ústeckého Fora. Program již čtvrtého ročníku pivního jarmarku začne v 9:00 a končí ve 22:00 hodin. Vstup je zdarma.

„Po otevření Pivovaru Hotelu Na Rychtě v roce 2010 jsme začali s našimi pivy jezdit na soutěže, abychom zjistili, jak si stojíme v konkurenci ostatních pivovarů. Protože se nám soutěžení líbilo, rozhodli jsme se podobnou akci uspořádat i v Ústí,“ uvedl ředitel Pivovaru Na Rychtě a duchovní otec jarmarku Jiří Šťovíček. Záměrem bylo nabídnout návštěvníkům kvalitní produkty malých a rodinných pivovarů, vyráběných tradiční poctivou metodou bez následné filtrace a pasterizace.

„Pivní jarmark nabízí nejen soutěžení pivovarů o Máz v kategoriích Světlý ležák, Tmavý a polotmavý ležák, Speciální a ochucená piva, ale také kvalitní a bohatý kulturní program pro dospělé i děti,“ podotkl Šťovíček a dodal: „Program Afterparty nebudeme zveřejňovat, nechť je jako každý rok překvapením a třešničkou. Koná se po skončení hlavního programu jarmarku v Pivovaru Na Rychtě.“

Letos se přihlásilo už 25 pivovarů a návštěvníci budou moci ochutnat nejen česká, ale i německá a belgická piva. Pořadatelé očekávají, že jarmark navštíví 20 tisíc lidí. „Bylo tomu tak v minulém ročníku. To z naší akce činí nejnavštěvovanější podnik tohoto druhu v Ústeckém kraji. I proto chceme akci využít k podpoře nadačního fondu Plamínek naděje, který podporuje nemocné a handicapované děti,“ uvedl majitel Pivovaru Na Rychtě Martin Prachař. Každý pivovar věnuje 50 haléřů z každého vytočeného piva do toho fondu.
Z programu
Vladimír Mišík, Fleret, Bonifanti, Karel Kahovec, Viktors Sodoma, The Boom, Švejk&C.K.Šraml, Divadlo V Pytli, Koťata a další.

Přihlášené pivovary:
Na Rychtě – Ústí nad Labem, Zámecký pivovar Chyše, Rodinný pivovar Bernard – Humpolec, Pivovar Děčín,  Labuť – Litoměřice, Křinický pivovar – Krásná Lípa, Purkmistr – Plzeň, Karásek a Stülpner – Chomutov, Vítek z Prčice – Sedlec, Belgická piva, Domácí pivovárek Velký Rybník, Kocour – Varnsdorf, Berguell – Lobaü, Kahan – Most, Aldersbacher, Rampušák – Dobruška, Suchdol – Praha, Starokladenský pivovar – Kladno, Chalupník – Perštejn, Mordýř – Dolní Ředice, Zloun – Louny, Lounský Žejdlík, Pivotéka Království piva – Chomutov a Prager Laffe.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*