Moldava vyškrtla ze seznamu voličů desítky lidí

  •  

Vedení Moldavy vyškrtlo téměř padesát lidí ze seznamu voličů. Zdůvodnilo to tím, že nemají volební právo, protože v obci fakticky nežijí. Podle starostky Moldavy Lenky Novákové, která kandiduje ve volbách za uskupení Otevřeně k všem, se do obce od začátku roku přistěhovaly desítky lidí, kteří zřejmě chtějí hlasovat ve volbách pro konkrétní uskupení.

„Dne 21. 9. 2022 po uzavření stálého seznamu voličů, jsem vyhodnotila počet nově přihlášených osob jako významný nárůst voličů, přesahující 15 %, který může velmi výrazně ovlivnit výsledky voleb do zastupitelstva naší malé obce,“ řekla v tiskové zprávě starostka Moldavy a dodala, že občanům, kterých se tato skutečnost týká, to bylo sděleno písemně. „Vzhledem k tomu, že se nově přihlášení občané v obci nevyskytují, je výše uvedené Sdělení uveřejněno na úřední desce obce,“ upřesnila Nováková.

Obec se opírá o rozhodnutí Ústavního soudu z roku 2011. Podle ministerstva vnitra tento krok však nemá oporu ve volebním zákoně. Věcí se proto zabývá i policie. Stejný problém s velkým počtem nově přihlášených řeší i Loučná pod Klínovcem.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*