Mladí šachisté z Teplic bodovali

Foto: Členka ŠK Teplice Linda Slívová
  •  

Letošní šachová sezóna začala pro mládež z oddílu ŠK Teplice skvěle. Hned v září se konalo Mistrovství České republiky mládeže ve zrychleném, tedy rapid šachu. V kategorii dívek do 14 let postoupila na republiku i členka ŠK Teplice Linda Slívová. Patřila k mladšímu ročníku a podle papírových předpokladů nebyla jednou z favoritek, nasazená byla jako jedenáctá. Prokázala ovšem opět velkou bojovnost po celou dobu turnaje, porazila i velmi silné hráčky a získala bronzovou medaili.

Koncem října se konalo Mistrovství Čech mládeže v klasickém šachu, během týdenního turnaje v Harrachově sehráli postupující z krajských přeborů devět vážných, dlouhých partií. I tady se velmi dařilo Lindě Slívové, obsadila 2. příčku mezi šachistkami do 14 let.

Mládeži z ŠK Teplice se daří i na krajských turnajích. Například z Grand Prix v Chomutově si na pódium pro zlatou medaili došel mladší žák Jakub Maule a dorostenka Lada Semová, těsně pod stupni vítězů skončili po výborném výkonu I dorostenci, čtvrtý Štěpán Urbanský a pátý Petr Vyslyšel.

V listopadu pořádal oddíl ŠK Teplice již 45. ročník šachového turnaje Velká cena Teplic čtyřčlenných žákovských družstev. Akci opět řídil její dlouholetý organizátor Vladimír Hadraba. Přijeli hosté z Prahy, Středočeského kraje i z Německa. Trenérovi udělali jeho svěřenci opět velkou radost ziskem 3. místa, na bronzový stupínek vystoupili Linda Slívová, Lukáš Novák, Štěpán Jakoubek a Antonín Bartoš. Dorost z ŠK Teplice navíc v této sezóně hraje také nejvyšší soutěž družstev, šachovou extraligu.

Lenka Stránská, ŠK Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*