Město zvelebí část Trnovan, ale bez Jezevčíka

Studie Masarykovy ulice s komplexem Jezevčík
  •  

Radnice plánuje zkulturnit část Masarykovy ulice v Trnovanech. Současný špatný stav vedl vedení města k tomu, že nechalo před časem za 193 tisíc korun zpracovat urbanistickou studii Masarykovy ulice, včetně úpravy podlouhlého objektu s obchodními prostory takzvaného Jezevčíka. Jde o vylepšení prostoru od kruhového objezdu poblíž OBI až po Červený kostel.

Studie řeší tuto lokalitu jako celek, včetně nemovitostí, které městu nepatří. A protože jednání s vlastníky nedopadlo, tak už je nyní jisté, že se Trnovany opraví, ale s vynecháním Jezevčíka. „Co se týká jakékoliv dohody s majitelem objektu, tak ta po roční snaze ztroskotala a tak se město vydalo vlastní cestou úpravy okolí této stavby,“ přiblížil náměstek primátora Hynek Hanza s tím, že první fáze projektu je na zvelebení přední část veřejného prostranství, což jsou chodníky, zeleň, parkování, zastávka a veřejné osvětlení. Vše systémem modrozelené infrastruktury.

Práce začnou už brzy. „Už v dubnu požádáme o stavební povolení. Po obdržení stavebního povolení bude zhruba do pěti týdnů zpracována prováděcí projektová dokumentace. Následně město vybere ve veřejné soutěži dodavatele stavby a začne s realizací. Realizaci stavby pak plánujeme na příští rok,“ doplnil náměstek primátora s tím, že předpokládaná cenu bude známa až z prováděcího projektu a nacenění, které se teprve bude dělat. „Ve velmi hrubém předpokladu v rozpočtu města je na rok 2024 uvedeno 20 milionů a na rok 2025 také 20 milionů korun. Ale z těchto čísel bych raději zatím nevycházel, dokud nebude hotový rozpočet stavby podle projektu,“ dodal Hanza.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*