Maskotem hasičů bude slon Hugo

  •  

Hasiči v Ústeckém kraji mají nového maskota, slona Huga. Je postavou pohádky O malém velkém slonovi. Hugo ale není jen maskot, byť krásně ztvárněný ústeckou výtvarnicí Lenkou Procházkovou. Je to preventivně výchovný – vzdělávací projekt, který je zaměřen na cílovou skupinu nejmenších dětí, to znamená na mateřské školy a 1. stupeň základních škol.

V tomto věku se začíná s výchovou dětí v problematice požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Hasičský záchranný sbor se odpovídajícím způsobem snaží děti v této věkové kategorii ovlivňovat směrem k zabránění rizikového chování.

Pohádka O malém velkém slonovi se stane základem pro výtvarnou soutěž. Ta bude vyhlášena začátkem příštího týdnena úrovni jednotlivých okresů Ústeckého kraje. Soutěž je určena pro mateřské školy a děti budou kreslit svoji představu hasičského slona podle pohádky. Zaslané obrázky budou během jara vyhodnoceny. Děti, které se na úrovni okresů umístí na prvních místech, budou pozvány se svými rodiči a sourozenci na vyhlášení výsledků soutěže a také slavnostní křest hasičského slona do Zoologické zahrady Ústí nad Labem 22. dubna 2017.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*