Maďarsko, Praha a pak Dubí. Klub Thajského boxu Leonidas nezahálí

  •  

Výjezd do Maďarska dopadl pro Leonidás Gym – Muay Thai Dubí perfektně. Pět našich zápasníku ve čtyřkolých pyramidách. Milan Gašperec, 45 kg 14 let vyhrál zlato. Další byl Tomáš Růža Růžička Jr., 75 kg, 18 let měl domácího soupeře, tento zápas byl velice vyrovnaný a nakonec končí 2:1 v neprospěch Růži a ten bere bronzovou medaili. Martin Nebřenský, 60 kg, 14 let měl 2 soupeře také z Maďarska. První zápas vyhrál Martin vzdáním soupeře a v druhém zápase si soupeře ohlídal a pestrou škálou technik ho přebodoval 3:0 a tím bral zlatou medaili.

Dalším zápasníkem byl Duc Anh Nguyen, ten zápasil v kategorii začátečníci do 5 zápasů. Duc Anh Nguyen, 54 kg, 15 let, s prvním soupeřem si hravě poradil a vyhrál 3:0 na body, ale v druhém i když jsme byli přesvědčení také o výhře nad domácím borcem tak zvedli ruku soupeři. Nguyen bral tedy stříbrnou medaili. Tomáš Karel Barták měl v jeho 18 letech pak 4 pyramidu ve váze 63,5 kg. Oba soupeře v pyramidě byli Maďaři. První byl asi 30 lety chlap s velice tvrdým low kickem, Tomáš ovšem jeho zničující kopy všechny kryl a vracel soupeři jeho vlastní medicínu tak intenzivně, že ve druhém kole už přestala fungovat stehna Maďara, který již nebyl schopen vydržet Tomášovo tvrdé low kicky a zápas skončil KO v druhém kole. Finálový zápas byl ovšem těžší než ten první jelikož na Tomáše čekal Maďar, co reprezentuje na MS IFMA. Tomáš nemohl používat svou nejsilnější zbraň, jelikož měl pokopané holeně z prvního zápasu, tak více boxoval a kopal přímé kopy. Po tříkolové bitvě pak zvedli ruku Tomášovi a brali jsme naše třetí zlato.

Další závody nás čekali na lize C.M.T.A. kde se představil Jakub Ježek, 13 let, 34 kg, Josef Štaubert 13 let, 52 kg a Petr Vobořil 12 let, 32 kg. První měl zápas Jakub Ježek, který vyhrál zápas 3:0 na body. Druhý byl Petr Vobořil, který na svůj věk dobře poslouchal rady ze svého rohu a vyhrál zápas také 3:0 na body. Posledním byl Josef Štaubert, ten bohužel přistoupil na soupeřovu hru a zápas prohrál 3:0 na body.

Další akce nás pak čekaly doma. První byla klubová soutěž ve wai kru, kde si o medaile zasoutěžili všichni členové klubu, kteří měli zájem. Kromě specialistů na tuto disciplínu jako je Tomáš Karel Barták, Matěj Šimůnek nebo Martin Nebřenský se ukázali i velice šikovní nováčci jako osmiletý David Radek a Matyáš Zahradníček, kteří měli wai kru velice krásnou.

Pokračovali jsme dále seminářem na ZŠ Novosedlice, kde jsme tento krásný sport, náš klub a národní svaz představili nejprve prvnímu stupni a poté i 8. a 9. třídě. Ještě přijdou na řadu 6. a 7. třída v Novosedlicích a poté i ZŠ Proboštov, kde mají o přednášku také zájem.

Poslední akcí pak bylo oblastní kolo soutěží Kids Muaythai Challenge. Jelikož náš klub má pod sebou i středisko SCM, centrum talentované mládeže, tak jsme zde v Dubí hostili oblastní kolo, kde se soutěžilo ve třech nekontaktních disciplínách. Naše nejúspěšnější junioři pak byli Matěj Šimůnek a Martin Nebřenský. Celý náš klub pak měl 13 zlatých 15 stříbrných a 23 bronzových medailí.

Ladislav Horejš, Leonidas Gym Muay Thai Dubí


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*