Lokomotiva vás z Teplic doveze na Císařské slavnosti

  •  

Máte rádi krásu zašlých časů? Tak to si udělejte 23. srpna čas. Historický vlak, který vypravují České drány ve spolupráci s městem Kadaň, se zastaví i v Teplicích. Lokomotiva 475.1 Šlechtična vás poveze na kadaňský Císařský den, který připomíná návštěvy Karla IV. tohoto královského města v roce 1367 a 1374.

Vlak nabízí 440 míst k sezení. Vyjíždí v 8:00 z Děčína hl.n. a přes Ústí nad Labem hl.n., Teplice v Čechách, Bílinu, Most, Chomutov a Kadaň-Prunéřov zamíří do Kadaně, kam přijede v 10:30. Císařské slavnosti se uskuteční na Mírovém náměstí, ve Smetanových sadech nově i na hradbách.

Program nabízí středověké tržiště s ukázkami řemesel, živá zvířata, sokolnické a jezdecké ukázky, pro děti budou připraveny netradiční hry.  Příjezd Karla IV. a jeho družiny do města se očekává ve 14 hodin.

Navíc je možné svézt se parním vlakem i v průběhu dne mezi Chomutovem a Kadaní. Zpět z Kadaně do Děčína odjíždí parní vlak v 16:30 a po stejné trase se vrátí do Děčína, kam přijede v 19:10. Jízdenky budou k zakoupení pouze u průvodčích parního vlaku.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*