Ledovka zaměstnává záchranáře

  •  

Ledovka stále sužuje celý Ústecký kraj. Záchranáři žádají obyvatele, aby nevycházeli ven, pokud nemusí. Podle mluvčího krajských záchranářů Prokopa Voleníka od pondělní čtrnácté hodiny do půlnoci musela záchranka vyjet ke 248 pacientům. K úterní patnácté hodině pak k celkem k 614 pacientům, z toho 151 pacientů bylo ošetřeno právě s úrazem způsobeným ledovkou. Zdravotnické operační středisko krajské záchranky přijalo za uvedené období 1271 hovorů na tísňovou linku. Záchranáři také zasahovali u hromadné dopravní nehody u Lubence, která si vyžádala 38 zraněných.

„Velmi oceňuji nasazení záchranářů a operátorů Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje, díky kterým je poskytována přednemocniční neodkladná péče na vysoké úrovni i při takovém zatížení“ řekl ředitel krajské záchranky Petr Bureš a dále uvedl, že k zvládnutí této mimořádné události přispívá také bezproblémové předávání pacientů ve zdravotnických zařízeních a spolupráce se složkami Integrovaného záchranného systému, které nám pomáhají s transportem pacientů do sanitních vozů,“.

Ledovka také komplikuje samotnou práci záchranářů. „Při cestě k pacientům došlo k šesti nezávažným nehodám sanitních vozů. V některých oblastech Ústeckého kraje museli záchranáři použít vlastní posypový materiál, aby se dostali od sanitního vozu k pacientům,“ přiblížil mluvčí a dodal, že záchranáři apelují na obyvatele Ústeckého kraje, aby z domova vycházeli pouze v nezbytných situacích.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*