Krabice od bot udělá dětem radost už potřinácté

Foto: Karel Cudlín
  •  

Odstartoval už 13. ročník sbírky vánočních dárků pro děti Krabice od bot. Už v týdnu od 20. listopadu do 5. prosince, mohou dárci přinášet slavnostně zabalené krabice s dárky do sběrných míst. Tento rok se do sbírky dárků pro děti ze složitých poměrů zapojí na 800 dobrovolníků ve 264 místech po celém Česku. Vloni se do sbírky zapojilo 13 154 dárců, kteří doručili téměř 50 tisíc úhledně zabalených balíčků. Organizátoři sbírky doufají, že letos se jich podaří předat ještě více. Počet sběrných míst se v letošním ročníku téměř zdvojnásobil. Na webu krabiceodbot.cz  najdete jejich přehled.

V Ústeckém kraji se na otevření připravují sběrná místa ve 13 městech, a to v Bechlíně, Děčíně, Chomutově, Kadani, Krabčicích, Krásné Lípě, Litoměřicích, Lounech, Mostě, Povrlech, Teplicích, Ústí nad Labem a Žatci. Tak jako v předchozích letech se dárky od 6. prosince rozvezou do rodin v nouzi ve spolupráci se školami a úřady, do azylových domů, organizace Naděje apod.

„Naším přáním je především potěšit děti, které těžkou rodinnou situaci vnímají citlivě. Dárci ale mohou připravit krabici plnou překvapení i pro ostatní členy rodiny. Máme radost, že tradičně jsou nejčastějšími dárci děti, které se ve škole nebo s rodiči učí podělit o své hračky a myslet na ostatní. Letos jsme přidali nové metodické lekce pro učitele, které jim pomůžou o tématu darování a štědrosti s dětmi hovořit. Je o ně veliký zájem,“ říká Zdeňka Marešová, členka správní rady Diakonie ČCE, která vede oddělení péče o dárce.

Kromě vánoční sbírky je možné přispívat kdykoliv finančním darem do sbírky Krabice online. V roce 2022 se tak podařilo vybrat celkem 4,3 milionu korun na dlouhodobou pomoc dětem ohroženým chudobou, například doučování, terapie nebo podporu rodinám z azylových domů.

Příběh maminky se čtyřmi syny

Adéla Novotná, dobrovolnice zapojená do sbírky, vypráví příběh maminky Renaty, která sama pečuje o čtyři syny ve věku od tří do jedenácti let: „Je na chlapce sama, což není v dnešní době vůbec jednoduché. Snaží se najít si vhodné zaměstnání, ale bohužel vždy práci musela ukončit kvůli velké nemocnosti synů. S penězi musí nakládat velmi šetrně, na mnoho věcí jim nezbývá. Maminka Renata je za jakoukoliv péči a pomoc od nás vděčná. Poskytli jsme ji finanční příspěvek z Krabice online na letní tábor pro kluky nebo nákup základních potravin a dětem zářily oči štěstím, když si mohly rozbalit dárky z Krabice od bot. A pochlubit se ostatním spolužákům, co jim Ježíšek přinesl.“

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*