Kde bude stadion, radnice rozhodne do konce roku

  •  

Tepličtí sportovci by se mohli dočkat nového atletického stadionu. Město ale pro něj stále hledá vhodnou lokalitu.

Mezi vytipovanými oblastmi byly Doliny-Novosedlická, Hvězda Trnovany nebo Třešňovka. Která je mezi Tepličany oblíbená k relaxaci a procházkám. Podle náměstka primátora Jiřího Štábla vedení města zatím vhodné místo hledá a probíhají jednání. „Místa, která byla navržena, se snažíme postupně prověřovat. Dát jim plusy a minusy,“ vysvětluje náměstek primátora Jiří Štábl a dodává: „Zároveň jsme začali řešit i jiná místa, o kterých vedeme jednání.“

Samotné umístění stadionu a jeho konečné parametry, podle kterých se vypracuje projektová dokumentace, na konkrétní lokalitu bude konzultováno. „Do konce roku se chceme dobrat k jedné reálné lokalitě, na které by se shodla pracovní skupina, zastupitelstvo a na které by se mohlo začít příští rok projektovat,“ uzavírá Štábl.

Na projektovou dokumentaci se počítá s částkou 4 miliony korun. Podle prvotních odhadů by stavba atletického stadionu i s halou mohla vyjít až na 100 milionů korun, ale až polovinu částky by město chtělo čerpat z dotačních programů.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*