Fyzikální show pro všechny generace proběhne v Infocentru Elektrárny Ledvice

  •  

Máte doma školáka, kterého zrovna nebaví fyzika? Zkuste ho vzít v neděli 29. října do Informačního centra v Elektrárně Ledvice. Od 9:00 do 15:00 hodin se zde totiž koná Fyzikální show pro malé i velké v podání Úžasného divadla fyziky (ÚDiF). Vystoupení budou v 10, 11, 12 a 13 hodin, přičemž trvají 30 minut. Akce není určena jen pro školáky, ale všechny bez rozdílu věku, co se chtějí zajímavě pobavit, osvěžit si paměť či se dozvědět zcela nové souvislosti s běžnými fyzikálními jevy. Všichni návštěvníci starší 6 let se navíc mohou těšit na vyhlídku z nejvyšší rozhledny v České republice, a to bez objednání předem. Vstup na akci je zdarma.

Slunce, voda, vítr; aneb hrátky s obnovitelnými zdroji budou nosným tématem dne. Vtipné a efektní pokusy přitom ukážou, kolik energie nám umí nabídnout zdroje, které jsou denně všude kolem nás. Půjde například o experimenty s vírovým prstencem, inverzní fontánou či pokusy se solárním panelem, který umí generovat elektřinu pro tvorbu hudby. Nejen to bude v neděli k vidění Infocentru Elektrárny Ledvice.

ÚDiF je uskupení současných studentů i absolventů brněnské Masarykovy univerzity, které pořádá populárně-naučné přednášky pro všechny generace již od roku 2007. Pyšní se i několika cenami; získali například mezinárodní ocenění na fyzikální show s názvem Vidět zvuk, slyšet světlo.

„V našem ledvickém infocentru se dlouhodobě věnujeme edukaci o energetice. A protože se to vždy snažíme dělat nejen odborně, ale také hravě a zajímavě, pozvali jsme tentokrát Úžasné divadlo fyziky, které svým vystoupením dovede zaujmout všechny generace. Sledovat jejich show je zábava pro celou rodinu. I když energetika nemusí být pro všechny lákavým tématem, v tomhle případě zkrátka platí, že jeden názorný pokus vydá za tisíc slov,“ dodává k tomu Kateřina Bartůšková, vedoucí informačních center Skupiny ČEZ.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*