FOTO: Zápis do prvního ročníku proběhl také v Arkadii

Foto: Josef Hon
  •  

Stejně jako na všech základních školách, proběhl i na ZŠ a Prš Arkadie o.p.s. zápis do 1.ročníku. Protože je tato soukromá škola specifická, měl i zápis jistá specifika.

K zápisupřicházely jen děti, které prošly vyšetřením ve školském poradenském zařízení, a podle odborného posudku budou při svém vzdělávání potřebovat větší míru podpory, než jakou by jim mohla poskytnout běžná základní škola. Na budoucí prvňáčky čekala nevelká vila v zahradě, od běžné školy dost odlišná. Nejen malé třídy či schodišťová plošina procházející celou budovou a zajišťující tak její dokonalou bezbariérovost, ale také balónková „koupel“ to bylo všechno pro děti nové a zajímavé. Na děti čekaly paní učitelky, které formou hry nenápadně otestovaly, jak jsou na školní docházky připraveny a jakou konkrétní podporu budou při vzdělávání potřebovat. V jejím poskytování je právě specifika této školy. Současně kolegyně probrala s tatínkem či maminkou nemalou administrativu a té není na škole, kde jsou vzdělávány děti se zdravotním postižením, opravdu málo. Dlužno říct, že vše probíhalo v klidném prostředí a pěti klukům a dvěma holčičkám, kteří k zápisu přišli, se ze školy ani nechtělo.

Přestože mají děti s různými formami postižení možnost být vzdělávány v rámci inkluze v běžných školách, zůstávají děti, které potřebují při vzdělávání takovou míru podpory, kterou jim může poskytnout jen speciální škola. A takovou je škola Arkadie jak technickým tak personálním vybavením.

Josef Hon, Arkadie Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*