FOTO: Vánoční strom Modlanska se rozsvítil

  •  

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu vždy patří k oblíbeným akcím a sledovalo jej zcela zaplněné prostranství před obecním úřadem. Po úvodní slavnostní fanfáře, přivítal přítomné místostarosta obce Petr Hubený a předvánoční atmosféru naladilo žesťové seskupení vánočními melodiemi.

V 17:00 hodin nastalo očekávané rozsvícení vánočního stromu Modlanska. Po odpočítávání místo radosti došlo ke krátkému zklamání, kdy vánoční strom zůstal ve tmě. Bohužel, jak se již před lety stalo, opět se našel vtipálek, který přerušil přívod elektřiny. Díky šikovnosti Vaška Dudy se vánoční strom Modlanska vzápětí rozzářil do své krásy. U rozsvíceného stromu, představily svůj program děti z mateřské školy Modlanská rolnička.

Návštěvníci si kromě lahodného svařáku mohli pochutnat i na vánočce. Potěšil i živý betlém, u kterého zvířátka z chabařovické farmičky zajímala především děti a mohly si tak pohladit oslíka, telátko, ale i ovečky. Panna Maria s Josefem rozdávali dětem kartičky „Přání Ježíškovi“, které mohou se svým přáním vhodit do přichystané Ježíškovo schránky u vánočního stromu a to až do 12. prosince. „A určitě mohou očekávat odpověď,“ uvedl místostarosta obce Modlany Petr Hubený.

Adventní koncerty zahájil v modlanském kostele Petr Rezek

Bohatě vyzdobený modlanský kostel, který pro návštěvníky připravil spolek Přátelé Modlanska, byl svědkem krásného adventního koncertu, ve kterém Petr Rezek zazpíval své známé hity a po první skladbě zapálil první svíci na adventním věnci.

Zcela zaplněný kostel si vyslechl zpěvákovo úspěšné hity, které diváky rozvášnili a každou písničku zakončili vydatným potleskem, jímž také doprovázeli zpěváka do rytmu a u některých písní se zapojili zpěvem.  Pohlazením po duši byl vzpomínkový duet s Hanou Zagorovou Vánoční tajemství, kdy nezůstalo jediné oko suché.

Báječný hudební večer uzavřela dlouhotrvající děkovačka. Lépe naladěni na nadcházející adventní dny diváci z koncertu odcházet nemohli, neboť zažili něco velmi jedinečného.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*