FOTO: Také do Arkadie přibydou prvňáčci

  •  

Stejně jako na ostatních základních školách, proběhl zápis do prvního ročníku i na Základní a praktické škole Arkadie.

Zápis probíhal v poněkud komornější podobě, než jinde. Dětí, které mají doporučení psychologa, že je účelné, aby zahájily povinnou školní docházku na speciální škole, není mnoho, u všech ostatních je třeba zkusit jejich vzdělávání v „hlavním proudu“ formou inkluze. Tentokrát přišli k zápisu čtyři uchazeči o vzdělávání na naší škole, shodou okolností samí kluci.

Prohlédli si s rodiči školu, která má charakter opravdu rodinný, ani zdaleka neoplývá širokými chodbami a velkými třídami, ale celý první stupeň se vejde do středně velké vily. Zato má třeba schodišťovou plošinu, která proveze vozíčkáře všemi třemi podlažími „školičky“. Potom splnili budoucí prvňáci několik záludných úkolů, jako namalovat obrázek, poznat základní barvy či pojmenovat domácí zvířata podle obrázků.

Za svůj výkon děti obdržely vysvědčení o úspěšném absolvování zápisu a malý dárek. „Dětem i rodičům se ve škole líbilo; aby taky ne, když školu pro malé kamarády děti z Valů vyzdobily obrázky a přivítaly je vesele hned u vchodu. Už se moc těšíme, až šikovné prvňáky v září přivítáme,“ říká jedna z asistentek pedagoga, Zuzka Potočková.

Vzdělávání ve škole Arkadie je součástí komplexní péče o zdravotně postižené. Na něj navazuje řada sociálních služeb, které u většiny absolventů školy vyvrcholí i pozdějším pracovním uplatněním.

Milan_maluje_tátu Milan_pojmenovává_domácí_zvířata Milan_se_sestrou_v_kuličkovém_bazénu

Josef Hon


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*