FOTO: Sportovní hry mládeže zaplnily v Krupce sportovní areál i plaveckou halu

  •  

Od pondělí do středy 15. – 17. června uspořádalo město Krupka další ročník Sportovních her mládeže, během kterých soutěžili mladí sportovci z krupských základních škol, bohosudovského biskupského gymnázia a německých Grundschule Lauenstein und Mittelschule Geising o dva poháry. Celkem se soutěžilo ve 20 atletických, kolektivních a plaveckých disciplínách.

Reprezentační družstva krupských škol soutěžila o Pohár Města Krupky a s kamarády z německých škol v Geisingu a Lauensteinu o Pohár přátelství. Obě trofeje čekaly na vítěze v průběhu celých soutěžních dní hned vedle připravených stupňů vítězů a atletický stadion se tak stal spolu se sportovní a plaveckou halou dějištěm další ze série sportovních akcí, které se zde během celého roku konají.

„Závodníci společně s diváky vytvořili vynikající sportovní atmosféru, za kterou všem děkuji. Nechyběla radost ani zklamání ze sportovních neúspěchů, ale ani smysl pro fair – play. Zkrátka to byly závody se vším všudy a já se už nyní těším na příští rok, až se tady opět sejdeme. Blahopřeji vítězům a čest poraženým“, řekl při vyhlašování vítězů starosta Krupky Zdeněk Matouš. Letošní ročník byl skutečně napínavý, protože bodové rozdíly byly minimální až do samotného závěru.

Nebývá pravidlem, aby oba poháry vyhrála jedna škola. Letos tomu tak však bylo a celkovým vítězem již 13. ročníku o Pohár města Krupky a zároveň 10. ročníku o Pohár přátelství se stali sportovci Biskupského gymnázia, ZŠ a MŠ Bohosudov. Vzhledem k tomu, že město Krupka přislíbilo ústy svého starosty Zdeňka Matouše konání her také příští rok, mohou závodníci celý rok poctivě trénovat a fanoušci se již nyní těšit na další napínavou sportovní podívanou.

Sportovní odpoledne (1) Sportovní odpoledne (2) Sportovní odpoledne (3) Sportovní odpoledne (4) Sportovní odpoledne (5) Sportovní odpoledne (6) Sportovní odpoledne (7)

 

Rostislav Kadlec


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*