FOTO: Selesiáni připravili velikonoční soutěžní odpoledne

  •  

Na Velký pátek ožily Teplice velikonočními soutěžemi, které v obchodním centru připravila teplická Římskokatolická farnost ve spolupráci se Salesiánským střediskem Štěpána Trochty.

„Celé Velikonoce jsou spojeny s osobou Ježíše Krista, jehož ukřižování a zmrtvýchvstání jsou ústředními body velikonočních svátků. Ježíš je historická osobnost a považujeme za důležité seznámit s ním teplickou veřejnost i mimo naše kostely. Velikonoce jsou totiž největším křesťanským svátkem celého roku,“ uvedl ke konání akce teplický farář Jan Blaha.

Ve 3. patře teplického obchodního centra Fontána bylo pro děti připraveno několik stanovišť, na kterých se dozvěděly více o osobě a životě Ježíše. „Jednotlivé úkoly připomněly důležité části jeho života od narození v Betlémě až po jeho smrt a tajemné vzkříšení, ve které věří křesťané,“ popsala soutěžní stanoviště ředitelka salesiánského střediska Vendulka Drobná.

Do soutěží zapojilo několik desítek dětí se svými rodiči. Nebylo možné je přehlédnout. Odcházely s úsměvem na rtech, lízátkem v ruce a vlastnoručně vyrobenou velikonoční plackou na bundě.

Děti se mohou již teď těšit na další akci salesiánského střediska. U příležitosti zahájení lázeňské sezony pro ně připravuje v sobotu 30. května 2015 v Zámecké zahradě lanové aktivity. Více informací bude k dispozici na webové stránce www.teplice.sdb.cz.

??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Rostislav Kadlec


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*