FOTO: Pochod proti Arabům proběhl klidně

  •  

Za asistence policie a v klidu proběhl dnes odpoledne pochod proti arabským návštěvníkům teplických lázní organizovaný Dělnickou stranou sociální spravedlnosti.

Několik desítek lidí, kteří se k demonstraci připojili, částečně příznivců DSSS částečně zvědavců, hlídal poměrně vysoký počet policistů včetně těžkooděnců a antikonfliktního týmu. Ulicemi projížděla policejní auta a nad městem létala helikoptéra.

Akce začala v 16 hodin na náměstí Svobody, kde předseda DSSS Tomáš Vandas přednesl projev namířený proti teplickým Arabům. Pak se účastníci průvodem přesunuli do lázeňského parku v Šanově. Tedy do míst, kde se arabští klienti lázní vyskytují nejčastěji. Tady už čekala skupinka anarchistů, která skandovala protifašistická hesla. Policie dva z anarchistů zatkla.

Akce měla tedy průběh, který je pro podobné akce extremistů už skoro tradiční. Přesto se asi nedá o všech účastnících demonstrace proti Arabům mluvit jako o extremistech. Alespoň to někteří z nich sami tvrdili. „S názory dělnické strany se rozhodně neztotožňujeme, ale přišli jsme sem, protože chování Arabů prostě považujeme za velký problém a chceme ukázat, že Arabové nejsou jen téma pro nácky, ale především pro normální obyvatele města,“ řekl manželský pár, který akci přihlížel z lavičky na náměstí Svobody.


  •  

6 komentářů on FOTO: Pochod proti Arabům proběhl klidně

  1. Je škoda, že se toho ujala DSSS. Jsem normální tepličák, žádný extrémista, ale do průvodu jsem šel, protože nehodlám přihlížet tomu, jak Teplice budou celé patřit Arabům a my budeme vytlačeni někam za město… To vše s podporou našeho zaprodaného pana primátora Kubery… Lidi, proberte se, hlavně u voleb.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*