FOTO: Galaxie budou v teplické hvězdárně pozorovat novým dalekohledem

  •  

Teplická hvězdárna představila, 10. února, veřejnosti nový dalekohled, který bude sloužit pro pozorování objektů na noční obloze. S jeho pomocí je možné velmi pohodlně, rychle a s vysokou přesností vyhledávat objekty na noční obloze.

Velký průměr zrcadla zařízení umožňuje astronomům pozorovat mnohem slabší objekty a dosáhnout lepšího úhlového rozlišení. Vysoká světelnost umožňuje sledovat i galaxie a mlhoviny. Po zapnutí získá údaje o přesném času ze signálu družic a může se okamžitě zaměřit na zadaný objekt na obloze.

Přesnost najíždění na danou pozici na obloze je velmi vysoká, případné nepřesnosti představují jen zlomek zorného pole dalekohledu, takže hledaný objekt je vždy přesně uprostřed zorného pole. Precizní montáž navíc umožňuje díky vysoké přesnosti svých motorů sledovat umělé družice Země na jejich dráze.

018 hvězdárna Teplice 024 hvězdárna Teplice 025 hvězdárna Teplice 027 hvězdárna Teplice 030 hvězdárna Teplice 034 hvězdárna Teplice 035 hvězdárna Teplice 044 hvězdárna Teplice 052 hvězdárna Teplice 055 hvězdárna Teplice 064 hvězdárna Teplice 073 hvězdárna Teplice

Hvězdárna (1) Hvězdárna (2) Hvězdárna (3) Hvězdárna (4) Hvězdárna


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*