FOTO: Co si zajet zalyžovat na Cínovec?

  •  

Máte rádi lyžování? Tak jeďte na Cínovec. Krušnohorskou bílou stopou je tu propojenu 6 hlavních středisek oblasti – Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák, Fojtovice a Telnice.

Pravidelně upravované stopy čekají lyžaře i v sousedním Německu, kam se dá z Cínovce nebo Moldavy přejet na lyžích. Nebo dáváte přednost sjezdovkám?
Ski Bouřňák – Sportovní centrum v prostoru obcí Mikulov a Moldava v Krušných horách. Z vrcholu Bouřňáku vede 6 sjezdovek. V Mikulově se nachází dětský svah Údolíčko, kde působí lyžařské školy. Provoz vleků a sjezdovek je celotýdenní.
Druh: Ski areál, Místo: Mikulov

Ski Komáří vížka – SKI Komáří vížka se nachází při obci Krupka. Tento rodinný skiarál nabízí 3 sjezdovky modré obtížnosti.
Druh: Ski areál, Místo: Krupka
Sníh: 5 cm, Typ sněhu: zmrzlý

Lanovka na Komáří vížku – Tato lanovka je 2348 m dlouhá a vychází od železniční zastávky v obci Bohosudov u Teplic. Její vrcholová stanice je na Komáří Hůrce ve výšce 809 m.n.m. a převýšení činí 482 m.
Druh: Lanovka, Místo: Bohosudov

Běžecký areál Dlouhá Louka Hojně navštěvovaný bežecký areál u obce Dlouhá Louka – Osek v nadmořské výšce 872m n.n.
Druh: Ski areál, Místo: Dlouhá Louka – Osek
Sníh: 20 cm, Typ sněhu: prachový,

Ski areál Telnice –  Nejvýchodněji položené lyžařské středisko v Krušných horách vzdálené 18km od krajského města Ústí nad Labem.
Druh: Ski areál, Místo: Zadní Telnice
Sníh: 10 – 40 cm, Typ sněhu: prachový, Nový sníh: 8 cm,

Ski areál Český Jiřetín – se nachází v Krušných horách, nedaleko města Litvínov. Areál tvoří čtyři sjezdovky a v blízkosti jsou k dispozici dvě parkoviště.
Druh: Ski areál, Místo: Český Jiřetín
Sníh: 20 – 40 cm, Typ sněhu: technický, Nový sníh: 10 cm,

Cínovec Foto Luboš Hostek Cínovec Foto Luboš Hostek (1) Cínovec Foto Luboš Hostek (2)


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*