Festival 3oží Koupák se blíží

Boží koupák. Foto: Redakce
  •  

Souběžně s 861. zahájením lázeňské sezony proběhne také druhé vydání největšího lokálního open-air festivalu. Akce s prozaickým názvem 3oží Koupák se uskuteční v pátek 29. a sobotu 30. května a opět zabere areál bývalého koupaliště Zámecká Zahrada. Kdo minulý rok nezaváhal s návštěvou musí dát zapravdu, že toto kouzelné místo – a ne nadarmo jedna z nejvíce oplakávaných ex-dominant lázeňského města – má co nabídnout i po dvaceti letech od uzavření.

Atmosféra, či chcete-li genius loci se za stárnoucím plotem dnes již privátního pozemku dá doslova krájet a svůj soukromý díl si díky produkčnímu týmu okolo teplického kulturního clubu 3ožák můžete v poslední květnový víkend ukrojit i Vy. Příjemnou kulisou k návštěvě jinak zapovězeného místa bude bohatý hudební svátek, který v rámci dvoudenního programu nabídne solidní průřez aktuální českou žánrovou scénou. “Pro druhý ročník jsme si přáli posílit zejména line-up a měli jsme zálusk na jedno konkrétní jméno.

Vzhledem k exponovanému termínu nebylo jednání jednoduché, ale nakonec vše klaplo na jedničku. Na Koupák tak vezeme headlinera jako Brno a navíc ještě extra bonus v podobě zahraniční hvězdy” uvádí s nadšením Jindřich Frankenfeld a za pořadatelským tým prozrazuje, že onou vymodlenou kapelou a zároveň hlavní hvězdou číslo jedna bude jihomoravská elektro-popová stálice Midi Lidi, se kterou dorazí zmíněný zrahraniční dárek v podobě polské synth-popové čtveřice Kamp!

Obě kapely odehrají živé sety v sobotu na eXcelent live stage, kterou po celodenních převážně kytarových koncertech stylově přepnou do tanečního tempa.

Kromě pohodové atmosféry, úniku z přelidněného centra a nevšedního hudebního zážitku nabídne akce také nebývale výživné možnosti pro gurmány. “Přímo v areálu rozbalí svoje umění mistři burgerů Kaiser Franz, hned o kousek vedle se budou hřát originální americké hot dogy Frank’s Dogs a kdo by raději tu tekutou stravu, může posedět u čerstvě připravené výběrové kávy od Cafe Schönau” shrnuje své festivalové tipy hlavní pokladní Márty Čonin.

Akční však nebude pouze páteční či sobotní noc – festival se určitě vyplatí navštívit i přes den. Kromě hudebního a gastronomického programu poběží od sobotního pravého poledne například Boží Market – tradiční dostaveníčku lokálních i přespolních designérů, šperkařů, cukrářů a dalších zručných výrobců, u kterých můžete potěšit sebe a své milované něčím sladkým na zub či pěkným dárkem. Celý festival odstartuje v pátek úderem 17 hodiny a v sobotu pravým polednem.

Dvoudenní vstupenku pořídíte aktuálně v pokladně DK Teplice za 150 korun a to ve speciální předprodejové akci “2+1” tj. při zakoupení 2ks obdržíte třetí zdarma. Možnost získat vstupenky bude i na místě, do prodeje však půjde pouze omezené množství. Kapacita je dle pořadatelů opět pevná a jelikož se minulý ročník podařilo vyprodat, doporučují využít zmíněné předprodejové akce.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*