Dvě hudební ceny znovu získal teplický skladatel

Foto: www.cenyosa.cz
  •  

Dvě ocenění získal teplický skladatel Jan Zástěra při udělování Výročních cen Ochranného svazu autorského (OSA). Uspěl v sekci vážné hudby v kategorii nejúspěšnější skladatel i jako autor vážné skladby roku, cyklu České nebe na texty básnířky Marie Dolistové.

Zlatou cenu OSA za celoživotní přínos hudbě získal sedmdesátiletý skladatel a producent Ondřej Soukup, populární skladbou roku se stala písnička Srdce nehasnou, jejímiž autory jsou Richard Krajčo a Petr Harazin a nejúspěšnějším skladatelem a textařem je Marek Ztracený.

Teplický skladatel a dirigent Jan Zástěra je absolventem Gymnázia Teplice, studoval sbormistrovství na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy a chrámovou hudbu na Týnské škole v Praze. Od roku 2008 působí jako dirigent Hudby Hradní stráže a Policie České republiky, je i sbormistrem souboru Collegium hortense a uměleckým vedoucím Trautzlovy umělecké společnosti.

OSA ho vyhlásila nejúspěšnějším skladatelem vážné hudby i jako autora vážné skladby oratoria Korunovace českých králů už v roce 2017.  Před čtyřmi roky se také stal Osobností roku Ústeckého kraje v kategorii kultura. V roce 2019 byl  oceněn Českou biskupskou konferencí za cyklus kantát České nebe a zároveň cenou hejtmana Ústeckého kraje v oblasti kultury.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*