Doprava dětí funguje už třicátý školní rok

Foto: Arkadie
  •  

Aby mohli rodiče dětí s hendikepem, byť na kratší úvazek, pracovat, aby se do školy dostaly i děti z nejzapadlejších koutů teplického okresu, aby měly při cestování doprovod a dostaly se včas do školy nebo denního stacionáře, to všechno zajišťuje Arkadie ve spolupráci se spolkem Pohoda už od 1. září 1993. Nejprve za pomoci spřátelených taxikářů, pak zapůjčenou stařičkou Škodou 1203, vozem DDM Teplice a od roku 2006 vlastním mikrobusem.

„V současnosti již třemi moderními vozy upravenými i pro převoz vozíčkářů, každý všední den vozíme téměř 80 osob. Už před šestou hodinou ráno, celkem ve třech vlnách, přepravíme z domovů po celém regionu žáky a klienty s různým druhem postižení do školek, škol a stacionářů a odpoledne zase zpátky,“ upřesňuje ředitelka společnosti Lenka Machaloušová.

Financování není systémové, proto si velmi vážíme pravidelné podpory dárců, bez kterých by tato služba nemohla existovat. V posledních letech například od měst Bílina, Teplice a z fondu Ústeckého kraje. Jedeme dál, protože pro některé děti a jejich rodiče neexistuje žádná alternativa a poptávka bohužel pořád převyšuje naše možnosti.

Karel Klášterka, Arkadie

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*