Domy jsou vyšší, než bylo v plánu. Patro navíc se musí zbourat

Foto: JTH
  •  

Na sídlišti Nová Ves v Teplicích staví firma developera Jaroslava Třešnáka nové bytové domy. Trnem v oku místních je jejich výška, která zastiňuje výhled na panorama Krušných hor. Domy měly být původně pětipatrové. Dělníci tam ale udělali sedmé nadzemní podlaží, tedy šesté patro. Stavební úřad v Teplicích po kontrole rozhodl, že společnost JTH holding musí zastavit práce na rozestavěných bytových domech, protože je stavba v rozporu s vydaným povolením.

„Jeden ze tří domů je postavený tak, jak je uvedeno v projektové dokumentaci, u dvou dalších domů měla být sedmá nadzemní podlaží pouze z jedné třetiny půdorysu objektu. Z obhlídky stavby je patrné, že stavebník tato nejvyšší patra vystavěl nad celým půdorysem objektu, a chce je, celé využívat k bydlení. Výška žádného z bytových domů se v nejvyšším bodě nemění,“ řekl po kontrole primátor Jiří Štábl.

Podle mluvčího města Robina Röhricha zahájil stavební úřad v souladu se stavebním zákonem řízení o odstranění nepovolené části stavby s upozorněním, že stavebník může ve lhůtě do třiceti dnů podat žádost o dodatečné povolení stavby. Zároveň úřad vyzval stavebníka k zastavení stavební činnosti na zbylé části sedmého nadzemního podlaží s podmínkou, že provede hydroizolaci střech, aby tam nezatékala voda


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*