Do ústecké zoo na Den plný chutí

  •  

Sobota bude v ústecké zoo patřit netradičním zážitkům především pro chuťové buňky. Akce Den plný chutí navazuje na Mezinárodní den orangutanů a upozorňuje na nebezpečí postihující tyto lidoopy v jejich domovině.

„O problematice palmového oleje a jeho produkce se snažíme veřejnost informovat řadu let. V minulosti proběhlo několik kampaní na toto téma, školy mají možnost využít výukový program věnující se zmíněné surovině a areál zoo je vybaven řadou edukačních tabulí s tímto tématem. Den plný chutí by tuto problematiku měl připomenout odlehčenou formou a ukázat návštěvníkům další možné alternativy produktů. A protože produkce palmového oleje neohrožuje pouze orangutany, ale i mnoho dalších druhů, je letošní akce pojata šířeji a zaměřuje se na další plodiny z různých koutů světa, “ uvádí tiskový mluvčí Matěj Kynšt.

Součástí programu bude ukázka a prodej zajímavých regionálních výrobků i exotických chuťovek. „Příchozí zde v sobotu naleznou řadu místních produktů, které dobře znají. Účast přislíbila kavárna Kukang, která získala své jméno po ochranářském projektu na záchranu outloňů váhavých. Část výtěžku z prodeje putuje právě na záchranu těchto ohrožených primátů. Nebudou chybět ani místní pěstitelé – Ovocnářství Ploskovice či Svobodný statek na soutoku. Své netradiční druhy piv představí Ústecká Pivotéka. Přijede i rodinné pekařství Family Bakery se sladkou tečkou,“ doplňuje pracovnice útvaru kontaktu s veřejností Markéta Čavojcová.

Ve stejný den proběhne i akce S vysloužilci do zoo. Za každý odevzdaný spotřebič bude věnována dětská vstupenka do zoologické zahrady. Pro nejmenší je také připravena řada aktivit a soutěží.

„Vyjma různých stánků bude připraven nový enrichment pro orangutany v podobě kmene stromu s otvory na schovávání potravy, který jim obohatí umělé životní prostředí a pomůže jim s vyplněním volného času. Celou akci zakončí koncert ústecké legendy karibských rytmů Uraggan Andrew & Reggae Orthodox,“ uzavírá Matěj Kynšt.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*