Do muzea na hmyzí vernisáž

  •  

Teplické muzeum zve na vernisáž výstavy Hmyz, krása a bohatství Českého středohoří, která proběhne 25. května od 18:00 v jízdárně teplického zámku. Výstava poodhaluje půvab, různorodost a pestrost hmyzu Ústeckého regionu, se zvláštním zřetelem na oblast Českého středohoří. Představuje největší a nejucelenější sbírku motýlů Českého středohoří, doplněnou o pestrobarevné a exotické motýly z muzejních sbírek a vlastních chovů. Neopomíjí ani muzejní sbírku brouků a sociálně žijícího hmyzu, jako jsou včely a mravenci. Vystaveny jsou stovky preparovaných exponátů společně se zajímavostmi z hmyzího života, dokonalými kresbami hmyzu a profesionálními ilustračními fotografiemi.

Hmyz je pro náš život nepostradatelný, proto se výstava věnuje i ochraně přírody a s ní souvisejícími záchrannými programy, které budou představeny na řadě doprovodných přednášek a dalších akcích nejen pro děti. Dotýká se také v současnosti důležité otázky zachování chovu včel a jeho podpory. Nechybí ani přehlídka známých zahradních škůdců a nezvaných hostů našich domácností.

Zájemci o entomologii najdou na výstavě cenné rady z oboru, představeny jsou i entomologické pomůcky a potřeby pro lov. Výstava v teplickém muzeu nabízí nevídaný přehled toho, co se z hmyzí říše dosud skrývalo v muzejním depozitáři a co se o hmyzu našeho regionu lze dozvědět. Samotná výstava bude v muzeu k vidění až do 1. října.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*