Do Bíliny přinesou vánoční čas andělé

  •  

V andělském duchu se letos ponesou Vánoce v Bílině. Ty začnou v sobotu 26. listopadu slavnostním rozsvícením stromu na Mírovém náměstí a bohatým doprovodným programem, jehož vyvrcholením bude andělský průvod a andělské překvapení umělců z V.O.S.A Theatre. “Tito artisté se v Bílině představili při Dni horníků a svými dovednostmi brali divákům dech. Tehdy předvedli úžasné vystoupení a pomyslnou laťku zřejmě trumfnou v rolích andělů,” pozvala na zajímavý bod v programu vedoucí Kulturního centra Bílina Martina Tuháčková.

Vánoční program začne v sobotu v 15 hodin. Na pódiu se vystřídají děti z mateřinek, základních škol i z umělecké školy s připravenými vystoupeními. V 17 hodin začne představení Divadla Uličník z Teplic, herce za půl hodiny vystřídají hudebníci z kapely Nebe. Andělský průvod vyrazí od kostela sv. Petra a Pavla na náměstí v 18.30 hodin, po jeho příchodu bude následovat andělské překvapení. Vánoční strom se rozsvítí za účasti vedení města a vše zakončí slavnostní ohňostroj.

Zajímavý program však bude i na dalších místech ve městě. Od 13 do 18 hodin si mohou lidé prohlédnout nejen výstavu Grafickou cestou ve Výstavní síni U Kostela, ale pro děti budou také připravené perníkové dílničky Domě dětí a mládeže Bílina. V 15 hodin začne v městském divadle pohádka pro děti s názvem Putování za vánoční hvězdou a v 16 hodin rozezvučí kostel sv. Petra a Pavla koncert historických hudebních nástrojů. Občerstvení i ručně vyráběné vánoční ozdoby budou k dostání na náměstí ve stáncích.

Adventní koncerty ve znamení charity

V kostele sv. Petra a Pavla se letos bude konat každou adventní neděle tradiční adventní koncert. První neděli se lidé setkají s dětmi z mateřinek, které zazpívají lidové koledy. Druhou neděli svůj vánoční program uvedou děti ze základních škol a třetí neděli je vystřídají žáci umělecké školy. Na tyto koncerty bude dobrovolné vstupné. Výtěžek z něj bude použit na opravu varhan.

Čtvrtý advent vystoupí v kostele operní pěvkyně Andrea Tögel Kalivodová. “Vystoupení přední české mezzosopranistky bude krásným zakončením série adventních koncertů. Jsme potěšeni, že se lidé z Bíliny budou moci setkat s operní  hvězdou, která vystupuje po celé Evropě, v Americe či Japonsku,” uvedla Martina Tuháčková. Na tento koncert bude vstupné v minimální výši 50 korun a opět bude věnováno na opravu varhan. Před kostelem budou prodávány teplé nápoje, vánoční cukroví a vystřídají se stánky s výrobky od Arkádie, dětí z dětského domova v Tuchlově a spolku Šance žít.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*