Díky programu Arkadie Příprava na práci našli zaměstnání další dva klienti

  •  

Lidé se zdravotním postižením jsou typickou skupinou osob znevýhodněných na trhu práce. Z toho důvodu Arkadie v rámci služby sociální rehabilitace vytvořila program Příprava na práci, který má klientům se zdravotním postižením pomoci s nalezením vhodného zaměstnání.

Do programu se zapojilo několik vstřícných firem na Teplicku, které na svém pracovišti poskytují praxi našim klientům. Během praxí, na kterých je přítomen asistent Arkadie, zjistíme, který typ pracovních činností našim klientům vyhovuje, a poté jim pomáháme vyhledávat pro ně práci na míru.

Práci si díky tomuto programu našli dva další klienti. Martin byl zapojen do programu po dobu deseti měsíců. Byl na praxi v několika firmách a nakonec našel uplatnění ve firmě v Koštanech jako dělník ve výrobě.

Firma se zabývá výrobou nábytku a komponentů ze dřeva. Ne vždy však vyjde vhodné pracovní začlenění napoprvé. Hanka si v rámci programu Příprava na práci už jedno zaměstnání našla, ale nakonec se do programu vrátila a hledala si s naší podporou jiné uplatnění.

Nyní dostala šanci a pracuje v bistru v teplickém nákupním centru, jako pomocná síla v kuchyni. Oběma při nácviku pracovních činností a při vyjednávání s firmami poskytují podporu asistenti Arkadie.

Kateřina Jelínková


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*