Dětem začne nový školní rok

ilustr. obr.
  •  

Školákům a studentům začne ve středu 1. září nový školní rok. Do lavic všech základní škol v Teplicích by mělo letos usednout 546 prvňáčků. Čtyřiatřicet z nich, kteří nastupují na Základní školu Koperníkova, by si svůj první školní den měli prožít, kvůli plánované rekonstrukci, až 20. září.

Prvňáčky na Základní škole Edisonova v Trnovanech úderem osmé hodiny ranní přivítá primátor Teplic Hynek Hanza. „Škola není jen o učení, ale i o kolektivu a kamarádství. Proto je důležité, aby děti, obzvláště prvňáčci, do školy chodili fyzicky nikoliv virtuálně. Věřím, že i učitelé se na své žáky těší a společně se budou potkávat ve svých třídách celý školní rok. Přeji jim, aby je ta každodenní setkávání a vzdělávání co nejvíce bavila,“ řekl k zahájení primátor Hynek Hanza

Na Základní škole na Metelkově náměstí, přivítá prvňáčky v devět hodin náměstek primátora Jiří Štábl. „Jsem rád, že školní rok můžeme začít v podstatě standardně bez nějakých zásadních opatření. Doufám, že trojí otestování nebude pro děti nijak obtížné a prvňáčkům umožní celkem bezpečný start do vzdělávacího systému,“ poznamenal.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*