Další teplický swap se blíží

  •  

Oblečení, obuv, hračky, nářadí, knihy, domácí dekorace, šperky, kosmetika a mnoho dalšího budete moci najít na výměnném festivalu neboli swapu. Akce se koná 11. února, již tradičně v TJ Sokol Trnovany a vstupné je 100 korun na osobu, děti do 13 let včetně mají vstup zdarma. Každý návštěvník má možnost odnést si jednu nákupní tašku věcí, za každou další tašku je příplatek 50 korun.

Kromě tradičního swapu na všechny čeká i pestrý doprovodný program. Ve 12:00 si můžete poslechnout povídání na téma Sudety a recyklace od Hannah Saleh – filmařky a umělkyně z Teplic. V 13:00 následuje povídání na téma Cirkularita v textilním průmyslu s Anetou a Štěpánkou. Celodenní dětský koutek s hlídací babičkou usnadní swap rodičům, tvořivé kurzy pro děti zabaví kreativní jedince, gurmánský koutek od Claris a Filipa potěší nejednoho labužníka, jiné potěší chutné zelené microgreens. Napříč zájmy a věkem by mohla zaujmout trička s originální malbou nebo ručně vyrobené šperky. I tentokrát bude k dispozici švadlenka Dáša, která umí kouzlit s textilem, a opraváři, kteří opraví vše, co potřebujete, i elektroniku.

Na festival můžete přinést i vy – oblečení, obuv, hračky, knihy, domácí vybavení, sportovní náčiní, květiny, hygienické potřeby. Je vhodné donést věci předem – ve středu 7. února 17:00-19:00 nebo v pátek 9. února 9:00-11:00, a to přímo do sokolovny. Parkování je volně přístupné v areálu sokolovny. Kvůli rekonstrukci potoka u Metelkova náměstí je příjezd možný pouze zezadu z Horské ulice.

Swap alias výměna proběhla poprvé v únoru 2019 díky nadšení pár dobrovolníků. Do dnešního dne se těchto výměn uskutečnilo 28 a jejich obliba stále roste. Swapovací koutky se staly i pravidelnou doplňkovou aktivitou veřejných festivalů v Teplicích. Kromě jednorázových swapů funguje stálý swapový sklad dětských věcí v Jankovcově ulici v Teplicích a online FB skupina Swap Teplice.

Spolek Swap Teplice má za cíl propojovat lidi i firmy na Teplicku, kteří mají nevyužité věci, s dalšími firmami či lidmi, kteří tyto nevyužité přebytky mohou využít. Podporujeme tak cirkulární komunitu ve svém okolí. Usilujeme také o otevření nového akčního Re-use centra nevyužitých věcí pro Teplice a blízké okolí.

Pro více informací o Swap Teplice a nadcházejících akcí, včetně vzdělávacích programů, navštivte webovou stránku https://swapteplice.cz/, napište na e-mail info@swapteplice.cz, nebo telefonicky 777 246 304, Michaela Klennerová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*