Cyklokoridor budí rozpaky

Foto: FB Hynek Hanza
  •  

Práce na dlouho očekáváné cyklostezce jsou v plném proudu a značení cyklokoridoru na silnici budí přinejmenším velké rozpaky. Na sociálních sítích se proto zvedla vlna nevole, na kterou reagovalo i vedení města.

Dnes ráno proto provedli zástupci investičního oddělení a odboru dopravy magistrátu města kontrolu, zda je vše v souladu s projektovou dokumentací u investice města pod názvem „Cyklostezka Šanov – rozcestník cest Řetenice – Atomka“. A zjistili, že tomu tak není.

„Dle schválené projektové dokumentace má být realizován cyklokoridor, který má propojit čtvrť Šanov se čtvrtí Řetenice,“ říká ve svém facebookovém vyjádření primátor Hynek Hanza a dodává: „Bohužel bylo zjištěno, že realizační firma nepostupuje dle schváleného projektu, kdy šíře i vedení vodorovného značení nerespektuje výše uvedenou projektovou dokumentaci. Práce byly s okamžitou platností zastaveny a v současné době jednají zástupci magistrátu se zhotovitelem stavby opravu a správné provedení. Věc je zároveň konzultována s Dopravním inspktorátem Policie ČR, která projekt schvalovala.“

Nová trasa pro cyklisty za 2,5 milionu korun, která povede z Trnovan do Řetenic, by měla v budoucnu navázat i na značenou trasu do rekreační zóny okolo jezera Barbora.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*