Budoucí obráběči kovů z Ústeckého kraje změřili své znalosti a šikovnost

  •  

V Krupce na pracovišti Střední školy stavební a strojní Teplice se konalo regionální kolo celostátní profesní soutěže „České ručičky“, jejímž vyhlašovatelem je Cech KOVO ČR. Na soutěž pro žáky oboru Obráběč kovů se do Krupky 17. března sjely dvoučlenné týmy nejlepších žáků středních škol z Varnsdorfu, Děčína, Roudnice nad Labem, Ústí nad Labem a Chomutova, včetně domácích z hostitelské školy. Soutěž se těšila značné společenské pozornosti, o čemž svědčila návštěva zástupců města Krupky včetně starosty Zdeňka Matouše a zástupců Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Úkolem žáků bylo s co největší přesností v daném čase zhotovit na soustruhu součástky podle výrobní dokumentace, měření různými typy měřidel, lícování a odborný test, který ověřoval teoretické znalosti.

Po celodenním klání byly vyhlášeny výsledky. Vítězové byli odměněni hodnotnými věcnými cenami –  digitálními měřidly, které poskytla firma Mahr z Proboštova a hodnotným technickým nářadím poskytnuté firmou PRODECO Bílina.

Do celostátního kola vChomutově, které proběhne 3.-4.5.2017, postoupili dva nejlepší z této soutěže.  Ústecký kraj budou zastupovat vítěz regionálního kolaKamil Ota ze SŠ stavební a strojní Teplice a druhý v pořadí Filip Uher ze SŠ lodní dopravy a technických řemesel Děčín. Přejeme žákům, aby dosáhli dalších úspěchů.

Miloslav Svoboda, vedoucí učitel odborného výcviku, Střední škola stavební a strojní Teplice

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*