Botanická zahrada chystá nový informační systém ve sklenících

  •  

Velká výzva byla na začátku roku před Petrem Šílou, kdy byl jmenován ředitelem botanické zahrady v Teplicích. Nahradil dlouholetého ředitele a celosvětově uznávaného botanika a odborníka Jiřího R. Haagera, který v botanické zahradě pracuje jako botanik dosud. „Rok to byl nový, náročný, zajímavý,“ říká nový ředitel.

Co nového jste si pro návštěvníky v botanické letos připravili?

Mezi novinky letošního roku patří nový vizuální styl, aktivní komunikace na sociálních sítích, rychlý odbavovací systém, mobilní hra pro děti, nové internetové stránky a v neposlední řadě jsme v zahradě uspořádali několik kulturních i vzdělávacích akcí. Snažím se pracovat koncepčně, proto jsem rád, že se daří naplňovat hlavní pilíř mé vize – větší otevřenost zahrady směrem k široké veřejnosti. Nabízíme návštěvníkům kvalitní obsah atraktivní formou a s tím také příjemné prostředí a moderní zázemí k trávení volného času.

Jak koronavirus zasáhl do plánovaných novinek?

Na jaře v některém ohledu i pozitivně – mohli jsme odbavovací systém instalovat bez omezení pro návštěvníky, kteří nám ovšem chyběli. Nyní na podzim jen negativně. Po dvou dnech od instalace výstavy Día de los Muertos, jejíž přípravy trvaly více než půl roku a kdy návštěvnost trhala rekordy, jsme museli okamžitě dle vládních opatření zavřít. Výstavu tak nabídneme v příštím roce na podzim. Pevně věřím, že ji budeme moct rozšířit o několik mexických doprovodných programů.

A co pro návštěvníky chystáte dále?

Ještě v letošním roce budeme instalovat nový informační systém ve skleníkových expozicích, který kromě větší čitelnosti i přehlednosti bude obsahovat QR kódy pro další odborné informace. V příštím roce pak návštěvníkům nabídneme bezplatné wifi připojení v celém areálu, otevření nového skalničkového skleníku nebo třeba další netradiční vzdělávací i kulturní aktivity.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*