Běh s čelovkou letos pomůže Ivě

  •  

I letos v prosinci se bude v Teplicích konat oblíbený Běh s čelovkou. Centrum pro roztroušenou sklerózu Nemocnice Teplice ho pořádá už potřetí. „Tento ročník bude pomáhat čtyřicetileté Ivě, která se i navzdory tomu, že ji nemoc velmi omezuje prakticky ve všech oblastech života, snaží být co nejvíce soběstačná. V tom jí může velice pomáhat domácnost ovládaná hlasem. Otevřít si okno nebo odemknout dveře je pro ni nyní nemožné, s naší pomocí by to ale opět mohla zvládnout,“ popisuje sociální pracovnice neurologického oddělení Jaroslava Brhlíková.

Loňský ročník běhu v Teplicích se opravdu vydařil. Zúčastnilo se ho téměř 450 startujících a na podporu Andrey a Bohumila se vybralo obdivuhodných 71 tisíc korun. Za ně si mohla Andrea koupit elektrický skútr. Bohumil zase polohovací vozík a dokonce mobilní telefon ovládaný hlasem.

Při Běhu s čelovkou nejde o rychlost. Na trasu dlouhou 5 kilometrů nebo 600 metrů může vyrazit opravdu každý. Kdo bude potřebovat pauzu, prostě se projde. V cíli nebudou čekat stupně vítězů, ale hřejivý pocit u srdce a vděčný úsměv obdarovaných. Součástí akce bude také pestrý doprovodný program, bohatá dobročinná tombola, nápojové občerstvení a malý dárek pro každého startujícího. Sraz je 3. prosince u Domu kultury v Teplicích, zahájení programu v 16:30, start pak v 18:00 hodin.

A3_behcelovka_TEP_2022

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*