Autobusoví dopravci začali i na Teplicku vydávat čipové karty – ještě je ale nemůžou lidem nabít

  •  

V Ústeckém kraji přijde s novým rokem revoluce v autobusové dopravě. Kraj mění linky, jízdní řády a zavádí integrovaný dopravní systém. K tomu bude nově sloužit čipová karta.

Už od 1. prosince si jí cestující u dopravců mohli vyzvednout. Ještě si jí ale kvůli nedokončeným testům nemůžou nechat nabít. Dopravní podnik totiž ještě nedokončil testy dvou odbavovacích systémů, které autobusoví dopravci používají.

Potvrdil to dopravní ředitel Arrivy Petr Havlík: „Tato zařízení a jednotlivé čipové karty spolu musí komunikovat. To zatím, bohužel, neproběhlo úspěšně. Zatím byla dvě kola akceptačních testů. Zítra by mělo být třetí. Máme doporučení od kraje, pokud testy úspěšně nedopadnou, tak bychom neměli nabíjet časové jízdenky.“

I přesto – kdo potřebuje kartu s fotografií, měl by o ni požádat už teď. Na její výrobu se totiž čeká tři týdny. Stávající karty budou naposledy fungovat na Silvestra. O zbývající peníze na nich ale cestující podle Petra Havlíka nepřijdou.

„Držitelé karet, kterým na kartách něco zbyde, ať to jsou peníze v elektronické peněžence nebo alikvotní část časové jízdenky, si budou moci po 1. lednu požádat, a my jim tyto peníze vrátíme.“

Krajská karta bude v Teplicích platit i v rámci MHD – pokud to tento měsíc schválí zastupitelstva města i kraje. Základní jízdné zůstane na 20 korunách, i když cestující pojede po městě krajskou linkou.

Gabriela Hauptvogelová/ČRo Sever

 


  •  

1 komentář z Autobusoví dopravci začali i na Teplicku vydávat čipové karty – ještě je ale nemůžou lidem nabít

  1. Je pravda, že zbytek na kartě vám vrátí za poplatek 30,-kč? Pokud ano, je to těžká zlodějina a dopravní podnik se dost dobře napakuje :(My lidé jsme si změny nevymysleli, tak proč na tom máme tratit? Už takhle výměna čipových karet bude čtyř členou rodinu stát cca 800,- kč (95,-kč nová karta + fotografie, kterou si musíte také pořídit) Jsem těžce znechucena a navíc při zjištění, že studentská průkazka bude stát 375,-kč což je o 100,-kč víc než teď se mi chce brečet. Jak je možné, že v Ústí, které je mnohem rozsáhlejší bude studentská měsíční stát stále stejně 265,-kč. A to prý ke zdražení nedojde.

  2. Ráda bych věděla jaký chytrák tohle vymyslel? Že by někdo, kdo jezdí do práce v autě s vlastním řidičem? Od Teplic bude kompletně odtrženo hned několik dalších měst, která byla do teď s Teplicemi spojeny, připomínám jednou čipovou kartou. Teď bude platit čipová karta pouze po Teplicích, ještě ke všemu se zdraží a zbytek budu doplácet? To je doopravdy postavené na hlavu. Pokud nemá stát v plánu lidem zvednout platy, nevím jak si k tomu obyčejní lidé, kteří už takhle měli jen tak tak nastavený rozpočet příjdou.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*