AGC Automotive dodají skla korejským SUV

  •  

Společnost AGC Automotive Czech získala další dva nové zákazníky. Korejské automobilky KIA a Hyundai se rozhodly své nové SUV modely Sportage a Tucson osadit skly od AGC Automotive Czech.

Největší evropský výrobce automobilových skel tak v chudeřickém závodě u Teplic díky těmto zakázkám přijal dalších 110 zaměstnanců. „K dlouhé řadě významných automobilových koncernů, které jsou našimi zákazníky, se přidaly také automobilky KIA a Hyundai. Náš závod bude dodávat skla do jejich nových SUV,“ uvedl člen představenstva AGC Automotive Czech Luděk Steklý. Hyundai Tucson se vyrábí od léta Nošovicích. KIA novou Sportage ze Žiliny představila na zářijovém frankfurtském autosalonu.

Díky těmto dvěma novým projektům přijala firma také dalších 110 zaměstnanců. AGC Automotive Czech kvůli nové zakázce korejských a dalších automobilek investovala také zhruba 135 milionů korun do nových výrobních a skladových hal. Investice, včetně nových technologií firma dokončila v květnu, o měsíc dřív než byl původní požadavek zákazníků. „Přímo projektu korejských automobilek se týkala část investice v objemu zhruba 30 milionů korun,“ doplnil Luděk Steklý.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*