Drumband, který začal snem a skončil titulem mistrů

Foto: zdroj Crepka Threshers

První nápad založit na naší ZUŠ nějaký marching drumband vznikl v létě 2024. Na podzim téhož roku už dostal konkrétní podobu a stal se skutečností. Od té doby působíme pod hlavičkou ZUŠ Stanislava Šebka v Krupce, a to už druhým rokem.

Crewpka Threshers tvoří čtyři členové. Óňa neboli Ondřej Ziegler je učitel a zároveň hlavní mozek celé party, nejčastěji za malým bubnem. Ádouš, Adam Formánek, je elitní hráč, který se nejčastěji společně s Óňou objevuje za pochodovými malými bubny. Lukyn, Lukáš Adi, je společně s Vojtou motorem naší party. Z hráčského hlediska se neobejdou jeden bez druhého, nejčastěji je za velkým bubnem. Vojta, Vojtěch Beran, je druhá část našeho motoru, bez kterého by to nešlo, a nejčastěji hraje na párové činely.

Naší první akcí byl Krupský masopust v roce 2025. Právě tato událost nám otevřela „brány do světa“, protože jsme se díky ní dostali do povědomí lidí, kteří mají na starost kulturní akce v Krupce a okolí. Mimo jiné i jednoho z organizátorů Celosvětové mažoretkové federace, což je soutěžní přehlídka, kde je mimo jiné i kategorie drumbandů, do které jsme spadali i my.

V této soutěži jsme se probojovali až do úplného finále naší kategorie, kterou jsme nakonec vyhráli. Je to trochu paradox, protože z hudebního hlediska neexistuje „nejlepší bubeník, zpěvák nebo kytarista na světě“. Ale v rámci soutěží to možné je. Nebereme to tak, že jsme nejlepší drumband na světě – určitě existují mnohem lepší a větší soubory. Ale v rámci této federace jsme se v naší kategorii stali mistry.

Od té doby jsme se stali nepostradatelnou součástí větších akcí pořádaných naší ZUŠ, městem Krupka i okolními ZUŠ a městy, jako jsou Chlumec, Teplice a další. Namátkou: ZUŠ Open v Chlumci, Den dětí v Krupce, ZUŠ RUN 2025, Krupský masopust 2026.

Letos je pro nás rok o něco klidnější, hlavně kvůli koncertování a secvičování nových věcí. Primárně se soustředíme na jeden projekt, který vyvrcholí na absolventském koncertě jednoho z našich členů. O co přesně jde, vám zatím neprozradíme, ale můžeme s klidným srdcem říct, že pokud se vše povede, bude to opravdu velká pecka. Přesvědčit se můžete 8. června v KC Krupka, kde koncert proběhne. Samozřejmě i letos nás uvidíte na několika akcích pořádaných ZUŠ.

Ondřej Ziegler, ZUŠ Stanislava Šebka Krupka


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*