Známe osobnosti, které obdržely Cenu hejtmana za rok 2018

Foto: Petr Sochůrek
  •  

Cena hejtmana Ústeckého kraje oceňuje výjimečné občanské zásluhy o rozvoj Ústeckého kraje. V pořadí již poosmé předal hejtman kraje Oldřich Bubeníček za účasti partnerů ocenění pěti významným osobnostem našeho regionu.

„Všechna ocenění jsou opravdu zasloužená, vybrali jsme ty nejlepší z nejlepších. Jsem rád, že udělování Ceny hejtmana se stalo v Ústeckém kraji hezkou tradicí, a věřím, že v kraji bude stále dost pracovitých, úspěšných lidí, ze kterých se bude vybírat pro ocenění v dalších letech,“ řekl v úvodu slavnostního večera hejtman Bubeníček.

Cenu hejtmana Ústeckého kraje 2018 získala za regionální rozvoj bývalá ředitelka Agrární komory Most Ludmila Holadová, v oblasti zdravotní a sociální primář infekčního oddělení ústecké Masarykovy nemocnice ji obdržel Pavel Dlouhý, v kategorii sport Pavel Budínský, který 15 let trénoval A mužstvo BK Děčín. V oblasti kultury cenu dostal Miroslav Rejha, který v roce 1980 založil dechový orchestr Lounská třináctka a celá léta je jeho kapelníkem a za vědu a výzkum byl oceněn profesor Jiří Cihlář, který se odborně se věnuje dvěma oblastem – didaktice matematiky a teorii pravděpodobnosti a matematické statistice. Působí v Jednotě českých matematiků a fyziků.

Slavnostní předání proběhlo v krásném historickém interiéru vily Diplomat, patřící teplické konzervatoři. Saxofonové kvarteto teplické konzervatoře zajistilo také kulturní část programu. Celkem už je v Ústeckém kraji 35 laureátů tohoto významného ocenění. Letos se vybíralo z 27 občanských nominací. Ocenění převzali z rukou hejtmana diplom a šek na finanční odměnu ve výši 50 tisíc korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*