Žlutomodří řeší na startu sezony financování

  •  

Žlutomodrý teplický fotbalový klub před startem nové sezony řeší financování. V nadcházejícím ročníku Fortuna ligy, který startuje zítra, plánují Tepličtí nehrátz ne chvostu tabulky.

„Jsme stále v jednání s vedením AGC v Bruselu, co se týče finančního zajištění klubu, protože momentálně na tom s financemi nejsme ideálně. Věřím, ale že by se to mohlo zlepšit, protože v rámci mých posledních jednání jsou náznaky pozitivního přístupu,“ řekl na dnešní tiskové konferenci předseda představenstva klubu Pavel Šedlbauer. Ředitel klubu Rudolf Řepka následně představil nového generálního partnera klubu. „Na pozici generálního partnera se vrací Bílinská kyselka, které moc děkujeme za to, že s námi spojila své síly,“ uvedl. Pochvaloval si také stav hrací plochy na Stínadlech, která je po letní rekonstrukci ve výborném stavu.

Na startu nové sezóny jsou vize Teplic optimistické.  „Co se týče letošních cílů, tak naším cílem rozhodně nebude opakování konce minulé sezóny, chtěli bychom se posunout do zóny, která zaručí větší klid,“ přeje si předseda představenstva. V minulé sezoně skončily Teplice na 15. místě z osmnácti týmů.

V A týmu došlo v létě ke změnám. „Na hostování s opcí přišli Jan Čtvrtečka a Štěpán Krunert, z hostování k nám se vrátil Karel Hasil a na přestup přišli David Ledecký, Martin Chlumecký, Denis Laňka a také mladý Josef Švanda. Kromě toho jsme uplatnili opci na Roberta Jukla, který je nyní naším hráčem,“ přiblížil příchody  sportovní ředitel klubu Štěpán Vachoušek. Smlouvu s FK Teplice prodloužil do roku 2024 také Daniel Trubač. „Určitě stav kádru není v tuhle chvíli ještě konečný, jsme domluveni se Spartou, že po vyléčení zranění se vrátí Jan Fortelný, ale i potom bychom chtěli ještě někoho přivést,“ podotkl.

Hostování skončilo Davidu Heidenreichovi, Janu Fortelnému a Šimonu Gabrielovi, smlouvy pak skončily Janu Plachému, Martinu Macejovi, Jakubu Řezníčkovi a Vukadinu Vukadinovićovi. Petr Kodeš přestoupil do Hradce Králové a Jakub Hora do Českých Budějovic. Na hostování bez opce do Ústí nad Labem klub uvolnil Jakuba Emmera.

Přípravná útkání A týmu neskončila podle představ kouče.  „Jsem rád, že se nám vyhýbala zranění a mohli jsme víceméně komplet absolvovat náročnou přípravu. Byl jsme spokojený s tím, jak hráči ty náročné dávky zvládli, ale velmi nespokojený jsem byl s tím, jak jsme zvládli přípravná střetnutí. V hodně zápasech jsme dělali individuální chyby a často jsme inkasovali,“ řekl trenér A mužstva Radim Kučera.

Kromě A mužstva se odehrály změny i v rezervním týmu, který se chystá na start nového ročníku ČFL. „Po odchodu Jardy Kolínka do Opavy jsme se rozhodli jmenovat hlavním trenérem Ladislava Jamricha, který v minulé sezóně vedl naší devatenáctku. Jako hrajícího asistenta má k sobě Admira Ljevakoviće, v týmu navíc je také zkušený Jan Rezek,“ dodal Štěpán Vachoušek.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*