Zlatý tým teplických šachistů

  •  

V sobotu 29. května se konal první letošní krajský šachový turnaj mládeže, hraný naživo. V této sezóně se šachisté účastnili zatím jen online turnajů, i tréninky probíhaly formou videohovorů. A návrat k šachovnicím s 3D figurkami proběhl hned zostra, hrál se Krajský přebor družstev mladších žáků.

Sestavit tým do této soutěže není jednoduché, musíte mít 6 hráčů, narozených v roce 2009 a mladších. Musí nastoupit minimálně jedna dívka a nejméně jeden mladší žák, tedy šachista narozený v roce 2012 a později. Naštěstí ŠK Teplice má skvělou žákovskou základnu, trenéři rychle sestavili výbornou šestku, která už se moc těšila na partie, hrané naživo.

ŠK Teplice vyslal do DDM Chomutov tým ve složení Vladimír Veverka, Linda Slívová, Lucie Očenášová, Timofii Bytko, Antonín Bartoš a Quang Nam Phong Pham. Vládík, Linda a Lucka už mají plno zkušeností z různých mistrovství republiky, pro další tři hráče to byl jeden z prvních významných turnajů. Bojovalo se o nejen medaile, ale hlavně o postupy na republiku.

Tepličtí po covidové pauze velmi příjemně překvapili, nejen získanými body a výhrami, ale hlavně velmi dobrým stylem hry. Ve všech zápasech zvítězili a právem jim patří turnajové zlato. Navíc se Linda, Timo, Tonda a Pham stali nejlepšími hráči na svých šachovnicích. Stříbro získalo družstvo z Ústí nad Labem, třetí místo obsadili reprezentanti Chlumce.

Krajští přeborníci z ŠK Teplice vybojovali právo postupu na Mistrovství České republiky v Praze. Bude se hrát v sálech s magickou šachovou atmosférou, kde o body bojují často špičkoví čeští šachisté, třeba David Navara a Viktor Láznička.

Lenka Stránská, ŠK Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*