Žena zfalšovala recepty za milion

  •  

Škodu téměř jeden milion korun způsobila několika lékárnám devětatřicetiletáletá žena, která pracovala jako farmaceutický reprezentant. Náplní její pracovní činnosti bylo propagovat v přidělené oblasti na severu Čech výrobky společnosti distribuující léky a to jak v lékárnách, tak i v ordinacích lékařů.

Žena si koupila prázdné tiskopisy receptů, které vyplňovala osobními údaji pacientů získanými z originálních receptů vydaných lékaři, kterým nabízela léčiva firmy, pro kterou pracovala. Do falzifikátu pak ručně dopsala konkrétní název  psychofarmak, takto vyplněný recept opatřila falešnými razítky znějícími na jména dvou lékařů z oboru psychiatrie, která si nechala vyrobit a poté je předložila ve vybraných lékárnách.

Falzifikáty receptů byly dále ze strany lékáren předloženy k proplacení zdravotní pojišťovně, jednalo se celkem o více jak tři sta receptů. Pojišťovna je ale po zjištění, že se jedná o falzifikáty, odmítla jednotlivým lékárnám proplatit. Žena tak dluží třem lékárnám přes 920 tisíc korun, v uplynulých dnech byla obviněna z podvodu, za který jí v případě uznání viny hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*