Zemřel Petr Kellner, počátky jeho podnikání mají stopu v Teplicích

Foto: ppf.eu
  •  

Narodil se 20. května 1964 v České Lípě, později se s rodiči přestěhoval do Liberce, kde vystudoval střední ekonomickou školu. Vysokou ekonomickou školu vystudoval v Praze. Český podnikatel a nejbohatší občan České republiky byl dvakrát ženatý a měl čtyři děti.

Začátky Kellnerova podnikání ovlivnil Štěpán Popovič. Spolu se Stanislavem Přerostem mu půjčili 40 milionů z prostředků podniku Sklo Union Teplice na založení investiční společnosti PPF. Díky blízkému vztahu s Kellnerem stál Popovič i Přerost dlouhé roky v nejvyšších orgánech skupiny PPF.

Významným člověkem v počátku Kellnerova podnikání byl Milan Vinkler, který spolu s Milanem Maděryčem, patřil k zakladatelům finanční skupiny PPF. V roce 1991 založil společně s Petrem Kellnerem společnost WIKA. Tu později ale opustil a celý svůj podíl prodal Vinklerovi.

Během čtvrtstoletí činnosti se PPF stala jednou z největších mezinárodních investičních skupin působících v Evropě, Rusku, Asii i USA. Petr Kellner byl zakladatel a majoritní akcionář skupiny PPF. Petr Kellner zemřel 27. března 2021 v šestapadesáti letech při nehodě helikoptéry na Aljašce.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*