Záznamy z jednání zastupitelů jsou konečně dostupné na webu

  •  

Na jednání teplického zastupitelstva už nemusíte chodit osobně nebo ho sledovat online. Teplice začaly zveřejňovat audiovizuální záznamy z jednání zastupitelstva a v současné době najdete jednání teplických zastupitelů nově na webu města.

„Dohodly se na tom společně všechny nově zvolené subjekty v zastupitelstvu. Již v minulosti takové návrhy v zastupitelstvu byly. Ovšem až nyní byly dořešeny všechny zákonné, technické a organizační záležitosti, aby bylo minimalizováno riziko porušení zákona o ochraně osobních údajů,“ vysvětluje primátor Teplic Hynek Hanza.

Dosud natáčela zastupitelstva na video opozice a publikovala je na internetu. Dlouholetým odpůrcem zveřejňování záznamů byl primátor Jaroslav Kubera, který argumentoval tím, že obyvatele Teplic stejně záznam z jednání zastupitelstva nezajímá.

Zveřejnění záznamů z jednání zastupitelstva tak může dát Tepličanům zpětně odpovědi na konkrétní otázky, jako: „O čem se jednalo? Které body programu vzbudily vzrušenou debatu a výměnu názorů? Které naopak prošly hladce? Kdo ze zastupitelů je aktivní a koho není skoro vidět?“. Zkrátka se můžeme občas podívat, jak si se svěřeným mandátem umí poradit ti, které jsme si zvolili.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*