Zavedení dvojích cen na koupalištích bylo potrestáno pokutou

Koupaliště Dubí
  •  

Zvýšený zájem o koupání v městech a obcích v okolí Teplic řešili loni v létě provozovatelé zaváděním dvojích cen. Místní obyvatelé byli v ceníku vstupného na koupaliště dost významně zvýhodněni.  Za toto diskriminační chování rozdala Česká obchodní inspekce pokuty.

V Bílině měli loni slevu místní, kteří nedlužili za svoz odpadu a za tento přístup dostali provozovatelé pokutu ve výši deset tisíc korun. V Oseku stačilo obyvatelům koupit si náramek za 50 korun a za to mají pak celý rok vstup zdarma. Osek za tento postup dostal pokutu patnáct tisíc korun.

„Obecně lze říci, že nelze vyloučit nějakou skupinu obyvatel jen proto, že nebydlí v tom regionu, nebo jim zdražit vstupné, třeba na trojnásobek,“ uvedl mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich.

Inspektoři se zaměřili i na koupaliště v Dubí a Duchcově. Tam zůstaly ceny pro místní stejné, ale lidé z jiných měst si museli za koupání výrazně připlatit. V Dubí se například zvýšilo vstupné jako reakce radnice po útoku skupiny Romů na mladíka, který se zastal v brouzdališti jedné z maminek.

Duchcov za toto jednání dostal pokutu deset tisíc korun. A provozovatel dubského koupaliště dostal pokutu patnáct tisíc korun.  Podle mluvčího Fröhlicha Osek a provozovatel koupaliště Dubí Marius Pedersen porušili zákon o diskriminaci, a ještě navíc uvedli nesprávné informace o ceně nebo cenu neuvedli vůbec.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*