Zavedení dvojích cen na koupalištích bude nejspíš potrestáno pokutou

Koupaliště Dubí
  •  

Zvýšený zájem o koupání v městech a obcích v okolí Teplic letos v létě řešili provozovatelé zaváděním dvojích cen. Místní obyvatelé byli v ceníku vstupného na koupaliště dost významně zvýhodněni.  V létě toto chování začala řešit Česká obchodní inspekce, s podezřením, že se jedná nejspíš o diskriminaci. Teď provozovatelům některých koupališť hrozí pokuta až tři miliony korun.

V Bílině měli letos slevu místní, kteří nedluží za svoz odpadu a v Oseku si obyvatelé zakoupí náramek za 50 korun a mají celý rok vstup zdarma.

„Obecně lze říci, že nelze vyloučit nějakou skupinu obyvatel jen proto, že nebydlí v tom regionu, nebo jim zdražit vstupné, třeba na trojnásobek,“ uvedl po zjištění dvojích cen mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich.

Inspektoři se zaměřili i na koupaliště v Dubí a Duchcově. Tam zůstaly ceny pro místní stejné, ale lidé z jiných měst si museli za koupání výrazně připlatit. V Dubí se například zvýšilo vstupné jako reakce radnice po útoku skupiny Romů na mladíka, který se zastal v brouzdališti jedné z maminek.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*